Değerli Aşı Dostu,

Artık gelenekselleşmiş olan Ulusal Aşı Sempozyumu'nun sekizincisi 26-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Ankara Sheraton Otel & Convention Center'de yapılacaktır.

Aşılamada son yıllarda ortaya çıkan gelişmeler ve aşı kararsızlığı gibi sorunlar nedeniyle Ulusal Aşı Sempozyumunun önemi giderek artmaktadır.

Dünyada ilk ulusal aşı sempozyumu olan toplantımız giderek artan ilgiyle büyümeye devam etmektedir. Çünkü aşılama ile ülkemizde her yıl 14.000’den fazla insanı ölümden kurtarıyoruz ve kurtaracak yeni yaşamların da olduğunun farkındayız. Bu konuda artan çalışmalar ve yeni bilgiler nedeniyle ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda aşı dostunun katılacağı sempozyumda aşı uygulamaları, uygulama değişiklikleri, yeni aşılar ve yetişkin aşılaması detaylı olarak tartışılacaktır.

Önceki sempozyumlardan edindiğimiz tecrübeyle; akademik planlama, uygulama  ve tedarik alanlarında aşılama hizmeti veren sağlık çalışanlarının aynı ortamda, birlikte tartışma olanağı bulacağı toplantıdan önemli çıkarımlar elde edileceğini bilmekteyiz.

26-29 Eylül 2019 tarihleri arasında Ankara'da buluşmak dileğiyle hepinize sağlık ve başarılar diliyoruz.


Prof. Dr. Mehmet CEYHAN
Enfeksiyon Hastalıkları Derneği Başkanı